פולו אפ ככה עושים את זה נכון

פולו אפ זה ממש כסף שמונח על הרצפה, לא תרימו אותו?

פולו אפ - דליה סרויה

אם הייתם רואים ככה כסף שוכב על הרצפה בבית העסק שלכם לא הייתם מתכופפים להרים? סביר להניח שכן. אז למה שלא תתאמצו כשזה ממש מולכם? כשאתם מבצעים פולו אפ בצורה נכונה אתם בעצם מתכופפים להרים את הכסף שכבר מונח על הרצפה.

בואו נגיד את זה חד וחלק – המטרה העיקרית שלנו כבעלי עסקים היא להגדיל מכירות. כל מה שאנחנו עושים, מפרסמים, משווקים נועד בשביל להגדיל את החשיפה, להביא עוד לקוחות ולמכור. בעוד זה נאמר, רוב אנשי העסקים מפספסים את אחת השיטות הבטוחות והבדוקות לעשות כסף – והיא פולו אפ, כלומר – מעקב לקוחות.

פולו אפ ללקוחות קיימים:

ההנחה שלקוח מרוצה יחזור וירכוש עוד וגם ימליץ היא לא לגמרי נכונה. לקוחות לא מרוצים יצאו מגדרם להכפיש ולהעביר את המידע הלאה אבל מעט מאוד לקוחות מרוצים ישתפו בחוויית קנייה טובה וגם יישארו נאמנים.

בעידן בו יש שפע ומגוון בכל תחום אנשים מתעניינים באותו מוצר בכמה מקומות ולרוב ילכו אחר הנחות, מבצעים או גחמה של הרגע. בדיוק בגלל זה צריך כל הזמן להזכיר ללקוחות שלכם שאתם קיימים ולעודד אותם לרכוש אצלכם שוב.

  1. ערכו רשימת תפוצה מסודרת של כל הלקוחות שלכם, מועדון לקוחות ולקוחות VIP. רשמו את פרטי ההתקשרות שלהם מה רכשו ומתי.
  2. התקשרו ללקוחות לאחר הרכישה לבדוק אם הם מרוצים ולהציע להם מוצרים ושירותים נלווים
  3. זכרו את הלקוחות שלכם והזכירו להם אתכם במבצעים בלעדיים עבורם, הנחות ופניות לרכישה מוקדמת קודם להם ואז לקהל הרחב.

היחס האישי, התזכורת התמידית והעובדה שהם ראשונים אצלכם בתור יגרמו להם לחזור ולבצע אצלכם עוד רכישות, וגם להביא איתם רוכשים נוספים.

פולו אפ ללקוחות מתעניינים/שלא רכשו:

לקוח שהתעניין אצלכם בוודאי התעניין במקביל אצל אחרים. התפקיד שלכם הוא לגרום לו לרכוש אצלכם ולא אצל אחרים. רבים נוטים לוותר על לקוח שהתעניין במחשבה של ‘אם הוא מעוניין הוא יתקשר’ אך מעט מאוד לקוחות באמת יעשו סקר שוק ויחזרו אליכם. כמו כן זה שלקוח לא סגר אתכם עסקה באותו רגע או לא היה פנוי לשמוע רק אומר שהעסקה לא נסגרה באותו הרגע ולא שהיא לא תיסגר בעתיד ולכן אסור לוותר עליו כל כך מהר.

  1. ערכו רשימה של לקוחות שהתעניינו בעבר ולא רכשו. זה הזמן לחזור אליהם, להוריד חסמים ולבדוק מה גורם להם לא לבצע את העסקה. אם יש צורך בהנחה או תוספת- שקלו לתת להם בשביל לסגור את העסקה.
  2. במידה ולקוח אומר לכם שהוא לא יכול לדבר כרגע או שהוא צריך לחשוב על העניין – קבעו איתו את השיחה הבאה – קבעו יום ושעה שאתם חוזרים אליו לדבר ולסגור את העסקה.
  3. לקוחות שרכשו אצל אחרים הם עדיין רלוונטיים – חשוב שתדעו למה הם רכשו אצל האחרים ותלמדו מכך ועדיין אפשר להציע להם שירותים ומוצרים נלווים.

ברגע שתבצעו מעקב מסודר ומתועד אחר הלקוחות ותרשמו לעצמכם את כל המידע תיווכחו בעצמכם לראות שיותר עסקאות נסגרות ויש יותר פניות חדשות עקב המלצות ו”חברה מביא חבר”

הכסף עדיין על הרצפה, לא תתאמצו להתכופף ולהרים אותו?

דליה סרויה – יועצת ומדריכה לסגירת עסקאות והגדלת המכירות

רוצים לדעת איך לסגור יותר עסקאות ולהגדיל את הרווחים, מבלי להוציא שקל?

הורידו בחינם את המדריך: 5 כללי הזהב להגדלת הרווחים בעסק באופן מידי!

daliasroya.com/golden-rules-guide

צור קשר

שתף:

פוסטים שיכולים לעניין אותך: