מה גרם לסיוון להפסיק לשרוף את הכסף שלה?

סיוון, רפלקסולוגית מחולון, הגיעה אליי שהיא לגמרי מיואשת. נמאס לה לשפוך בכל חודש יותר מ1000 ש”ח על פרסום בפייסבוק, ובקושי להצליח לסגור לקוח אחד שמגיע אליה לקליניקה!

אז מה סיוון עשתה?

שפכה עוד כסף בחודש על פרסום בפייסבוק כדי לקבל עוד פניות. האם היא הצליחה לסגור יותר פניות?? ממש לא!

אז מה סיוון אמרה לעצמה?

”הלידים שאני מקבלת על הפנים, חבל על הזמן שלי!” את ה”תירוץ” הזה שמעתי כבר ממאות בעלי עסקים שליוויתי. הם לא מצליחים למכור כי ה-‘לידים לא איכותיים”/

סטטיסטיקת ההצלחה במכירות לא עובדת לטובתנו

סקרים מראים שבעל עסק ממוצע, מתוך 10 פניות מצליח לסגור רק עסקה אחת או שתיים!

למה זה קורה?

כמעט תמיד בעלי עסקים מתרצים שהפניות או הלידים שהם מקבלים “לא איכותיים”

האמנם??

אחרי שליוויתי מאות בעלי עסקים קטנים, בינוניים וצוותי מכירות של חברות גדולות אני יכולה להגיד בוודאות שאיכות הלידים לא זו שקובעת את ההצלחה לסגור את העסקה או לא . מה שכן קובע – הם כישורי המכירה של בעל העסק!

אז מה עוצר אותנו מלמכור? 3 הנחות מרכזיות

  1. “אם הלקוח מעוניין לקנות – הוא יקנה . זה לא תלוי בי”- הלקוח יקנה בסופו של דבר ממי שיידע למכור לו הכי טוב. כדאי שהמישהו הזה יהיה אתה.
  1. מי שמתעסק במכירות אלו רק אנשי מכירות- רוב בעלי העסקים שונאים למכור או טוענים שזה לא בשבילים.

וזאת גם הסיבה שכל כך הרבה עסקים נסגרים – הם לא מצליחים להכניס מספיק כסף לעסק, כי הם לא יודעים למכור.

3.”אני לא יודע לשכנע. זה לא בטבע שלי”- אז זהו, שיכולת שכנוע היא בדיוק כמו שריר שניתן לפתח!

זה מדהים אותי בכל פעם מחדש  כמה “חסרי יכולת שכנוע” עברו אצלי הכשרה במכירות והיום הם יכולים לשכנע ולמכור גם ללקוח הכי ספקן שלהם!

למקרה ולא הבנתם עד עכשיו – מכירות הם “החמצן של העסק” – מה שמאפשר לעסק  לנשום:

החמצן של העסק זה כסף, ומי שמצליח למכור יותר, מכניס יותר כסף לעסק !

בואו נחזור רגע לסיוון , הרפלקסולוגית שהשקיעה אלפי שקלים בחודש. בשיווק בפייסבוק וגוגל, כמו שעושים מרבית בעלי העסקים בארץ.

אז הנה נתון שחשוב מאוד שיכיר כל בעל עסק :

בשנים האחרונות, כמעט כל עסק, גדול או קטן, נכנס לגוגל ופייסבוק ומשקיע בפרסום. מתאגידי ענק ועד לחשמלאי השכונתי, כולם – רוצים לקבל פניות מלקוחות חדשים.אבל מה קורה כאשר הרבה עסקים מתמודדים על אותו שטח פרסום? המערכות של גוגל ופייסבוק יודעות לזהות תחרות, ולהציג את המודעות של מי שמוכן לשלם יותר על כל קליק.

מהר מאוד התחרות יוצרת עלייה קיצונית במחירים, כל עסק מנסה לעקוף את המתחרים בעזרת תקציבים יותר גבוהים, וכך כולם משלמים יותר, ועם כל שנה ישלמו אפילו עוד יותר! 
לדוגמה, קליק על מילת חיפוש בגוגל שעלה לפני שנתיים 4 ש”ח היום בקלות מגיע ל- 8 ש”ח. ומה עם פייסבוק, שכבר בקושי מציגים תוכן מעמודים עסקיים אלא אם הם מקודמים?
הוכחה הכי ברורה לכך מקבלים בעלי עסקים שעוברים על דוחות הפרסום שלהם – הם רואים שלאורך זמן הם משלמים יותר כסף על פחות קליקים, ולכן גם מגיעות פחות פניות .

לחברות גדולות עם כיסים עמוקים זה פחות מפריע, אבל מה עם בעל עסק  קטן או בינוני? הרי מי לפני שנה השקיע 1,000 ש”ח בחודש,כדי לקבל 20 פניות היום צריך להשקיע 1500 כדי לקבל אותה כמות פניות, ובקרוב יצטרך להשקיע 2,000 ש”ח.
לרוב העסקים הקטנים אין כאלו סכומים! 

אז מה עושים?
הפתרון הטוב ביותר לצאת ממירוץ הלידים האינסופי הזה, 
הוא פשוט ללמוד אחת ולתמיד את הדרך הנכונה לדבר עם לקוחות מתעניינים שתוביל לסגירה של הרבה יותר עסקאות (גם מלידים “לא איכותיים”).

זה טבעי למכור

לאחר 20 שנה של ניסיון בעולם המכירות,פיתחתי את שיטת המכירה הטבעית שיטה שכוללת דרכים ליצירת חיבור אישי ללקוח, שאילת שאלות והנעה לפעולה. שיטת המכירה הטבעית מיושמת בהצלחה על ידי מאות בעלי עסקים ואנשי מכירות, כולל בארגונים כמו שברולט, אוסם, מכבי שירותי בריאות, איתורן, ג’וינט ישראל, אדי מערכות, ועוד…

רוצים לשפר את יכולות המכירה שלכם כבר עכשיו?

הורידו עכשיו (בחינם לגמרי) את המדריך :  5 כללי הזהב להגדלת ההכנסות בעסק (באופן מיידי!)

שתף:

פוסטים שיכולים לעניין אותך: